Zdobywanie lajków na Facebooku

Poznaj sprawdzone sposoby na zdobywanie lajków na Facebook. Oryginalne, kontrowersyjne zwiększenie popularności strony na Facebooka.

Zdobywanie lajków na Facebooku prowadząc profil marki lub swój prywatny nie jest prostą sprawą. Wie o tym każda osoba, która próbowała kiedyś zwiększać polubienia i ilość fanów. Istnieje jednak wiele różnych metod na zdobywanie lajków, które możemy wykorzystywać do zwiększenia popularności naszych materiałów czy naszego profilu. W tym tekście prezentujemy ciekawe sposoby na zdobywanie polubień, które są zarówno sprawdzone, oryginalne czy kontrowersyjne. Wykorzystując je wszystkie w odpowiedni sposób będziemy mogli bardzo prosto zdobyć dużą ilość lajków.

Stwórz dobry materiał

Pierwszym, sprawdzonym i najpopularniejszym sposobem na zdobycie dużej ilości lajków jest stworzenie dobrego materiału.

Na Facebooku codziennie mamy do czynienia ze spamem, nisko jakościowymi treściami czy postami zupełnie nieprawdziwymi. Jeśli, więc chcemy zasłużyć na polubienia odbiorców, możemy wyróżnić się z tłumu, tworząc bardzo dobry i ciekawy materiał.

Dzięki temu zdobędzie on uznanie czytelników, a osoby, które dowiedzą się z niego przydatnych informacji, będą polecały go innym użytkownikom Facebooka. Aby zatem stworzyć wartościowy materiał, należy zadbać, aby był on odpowiednio długi – znacznie dłuższy od typowych krótki postów. Warto również pomyśleć nad uniwersalną i ponadczasową tematyką, a także zadbać o to, aby treści były przydatne dla odbiorców i dawały im konkretne korzyści.

Najpopularniejszymi formami są te poradnikowe, które są chętnie przeglądane. Same treści powinny być bezbłędne i wysokojakościowe, merytoryczne, a także zawierać różnorodne elementy takie jak zdjęcia czy multimedia. O ile istnieje taka możliwość, powinniśmy formatować treści, a także publikować je w formie umożliwiającej udostępnienie.

Same treści możemy udostępnić zarówno na naszym profilu jak i na grupach tematycznych. Z pewnością włożenie nieco więcej pracy i czasu w stworzeniu ciekawego, wyróżniającego się materiału sprawi, że dostanie dużo polubień.

Sprawdź również -   LinkedIn - co to i dla kogo?

Konkursy i lajki motywowane

Nieco bardziej zaawansowanym sposobem na zdobywanie polubień są lajki motywowane. Jest to uzyskiwanie polubień w zamian za przekazanie profitów użytkownikom Facebooka.

Metoda ta opiera się głównie na organizowaniu konkursów czy ankiet, gdzie użytkownicy mogą oddać głos na dane rozwiązanie przyznając łapkę w górę, serduszko lub uśmiech. Oba rozwiązania są skuteczne i zazwyczaj przyciągają wiele osób do danego materiału.

Zorganizowanie konkursu może przebiegać w różnej formie. Możemy wymagać od użytkowników, aby oprócz wykonania zadania konkursowego polubili nasz post lub stronę albo ustawić takie zachowanie jako jedyny wymóg wzięcia udziału w konkursie.

Należy jednak pamiętać, iż na Facebooku nie można organizować zgodnie z regulaminem konkursów, gdzie o wygranej decyduje losowanie lub przypadek, a zwycięzca konkursu powinien zostać wybrany świadomie. Konkursy i lajki motywowania są jedną z najskuteczniejszych form pozyskiwania polubień, gdyż są atrakcyjne, a wiele osób chcę wygrać nagrodę czy łatwo wziąć udział w udanej zabawie.

Pozyskiwanie motywowanych polubień może również występować w formie ofert. Jako marka możemy prezentować na naszym profilu oferty, kupony czy zniżki rabatowe jedynie dla fanów naszego fanpage`a także wysyłać je w prywatnych wiadomościach do osób, które polubiły dany materiał. Rozwiązanie to będzie sprawdzało się najbardziej przy małych profilach, gdzie jest to możliwe i komfortowe.

Kupowanie lajków

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych metod pozyskiwania lajków, która również istnieje i o której również warto wspomnieć, jest ich kupno. W sieci działa wiele agencji marketingowych czy serwisów internetowych, które umożliwiają kupienie polubień.

Oprócz tego iż jest to jeden z najbardziej kontrowersyjnych sposobów zdobywania lajków, jest on również dosyć niebezpieczny i niesie ze sobą sporo zagrożeń. Pierwszą metodą na kupno polubień jest zarejestrowanie się na specjalnym serwisie, gdzie użytkownicy w zamian za opłatę mogą wykupić polubienia innych użytkowników zarabiających w ten sposób.

Sprawdź również -   Sprawdź tych 5 porad i zaangażuj fanów w życie swojego fanpage

Aby kupić polubienie, możemy udać się również do agencji marketingowej, która posiada specjalne profile na Facebooku stworzone w tym celu lub specjalne oprogramowanie. Ogólnie w ten sposób możemy kupić bardzo dużo lajków w krótkim czasie oraz zadecydować z jakiego kraju będą pochodziły.

Do minusów tego rozwiązania należy zaliczyć ryzyko wykrycia nieuczciwego manipulowania przez Facebook oraz anulowanie lajków lub zablokowanie konta. Wybierając agencje marketingowe, należy stawiać na te doświadczone i renomowane, które dodają lajki w jakościowy sposób, a nie używają masowego oprogramowania.

Rozwiązanie to warto rozważyć jeśli zależy nam na pozyskaniu dużej ilości lajków, ale należy wykonywać je w odpowiedni i niebudzący wątpliwości sposób, czyli zaplanować napływ lajków w różnych odstępach czasowych.

Like4like czyli wymiana polubień

Drugim również nieco kontrowersyjnym sposobem na zdobywanie polubień jest wymiana lajków. W sieci istnieje wiele serwisów – a nawet profili na Facebooku, na którym możemy umawiać się z innymi użytkownikami na wymianę polubień.

Serwisy w internecie mają nawet zautomatyzowany system do wymiany linków, gdzie po polubieniu konkretnych materiałów i innych użytkowników możemy wskazać nasz materiał i uzyskać tyle samo polubień.

Systemy wymiany linków mają zdecydowaną przewagę nad kupowaniem ich w elemencie wiarygodności, gdyż przeważnie wymieniamy się linkami z żywymi i wiarygodnymi osobami, co nie powoduje ryzyka zablokowania konta.

Poproszenie o polubienia

Ostatnim w naszym zestawieniu sposobem, dzięki któremu możemy uzyskać polubienia, jest poproszenie o nie. Jest to na tyle prosty sposób, iż wiele osób i nie docenia go lub wręcz przeacza.

Prowadząc dany profil, najczęściej gromadzimy wokół niego wielu fanów, a także mamy wielu swoich znajomych na Facebooku. Jeśli zatem potrzebujemy polubień, możemy po prostu wystosować post o pomoc i ich zdobycie.

Choć nie jest to metoda, która pozwala na regularne pozyskiwanie lajków, w pewnych sytuacjach np. konkursowych lub przy promowaniu ważnego materiału może okazać się bardzo pomocna. Użytkownicy Facebooka są aktywni i chętnie polubią nasze materiały jeśli ich o to poprosimy.

Sprawdź również -   Jak stworzyć bloga w 2023 roku?