Linkbuilding i linkowanie zewnętrzne. Skąd można pozyskiwać backlinki? Sprawdź znane i oryginalne miejsca!

Linkowanie zewnętrzne to jeden z najważniejszych czynników rankingowych który decyduje na jakim miejscu w wyszukiwarce Google znajduje się nasza strona internetowa. Wiele osób przykłada sporą wagę do tego czynnika chcąc posiadać jak najwięcej jakościowych linków zwrotnych do swoich witryn. W tym tekście prezentujemy najpopularniejsze, najciekawsze i najbardziej oryginalne sposoby w jakie możemy pozyskiwać linki zwrotne, a także krótko je opisujemy. Podpowiadamy też jak zamieszczać linki zwrotne w sieci, aby było to działanie skuteczne, efektywne i jakościowe.

Fora Internetowe

Pierwszym i zdecydowanie najpopularniejszym miejscem z którego możemy pozyskiwać linki zwrotne do naszej witryny podczas procesu pozycjonowania są fora internetowe. Są to naturalne miejsca, które gromadzą użytkowników zainteresowanych daną tematyką i które umożliwiają komfortowe dodawanie odnośników zarówno w formie nofollow jak i dofollow.

Dodawanie odnośników na forach internetowych pozwala pozyskiwać bardzo duże ilości jakościowych backlinków. Możemy również zrobić to w jakościowy sposób, dodając je regularnie i w przemyślany sposób.

Chcąc dodawać linki na forach internetowych, przede wszystkim powinniśmy stworzyć listę for najlepiej dopasowanych do branży, w której działamy.

Warto również zaplanować publikację wpisów tak, aby odnośniki pojawiały się regularnie, nieschematycznie, a także często i w dużej ilości. Warto również stawiać jedynie na najlepsze i najbardziej renomowane witryny o najwyższych statystykach, które możemy sprawdzić w wielu narzędziach SEO.

Na forach internetowych możemy tworzyć nowe wątki, a także odpowiadać w już istniejących i brać udział w dyskusji. Możemy umieszczać wpisy jako marka polecając nas samych lub jako osoby słyszące o naszej marce. Publikując wpisy w ten sposób, warto używać unikalnych kilkuzdaniowych treści z różnorodnymi linkami do naszej witryny, aby nie były odbierane jako spam.

Porada: W sieci istnieje bardzo wiele agencji marketingowych, interaktywnych czy SEO oferujących usługi tego typu. W zamian za kilku zlotową opłatą za link możemy zamówić pozyskanie różnego rodzaju linków. Możemy zrobić to zarówno podpisując umowę na stałe wykonywanie linkowania, jak i wykupywać automatycznie – wręcz anonimowo linki do naszej strony internetowe. Jeśli nie znamy się na tym procesie, warto rozważać wybranie właśnie takiego posunięcia aniżeli samodzielne linkowanie witryny w internecie.

Katalogi firm

Jednym z najlepszych rozwiązań mówiąc o katalogach firm i pozyskiwaniu z nich linków jest stworzenie wizytówki na Google Moja Firma.

Choć rozwiązanie to wydaje się powszechne ma bardzo dużo mocy pozycjonującej. Przede wszystkim dzieje się tak, gdyż Google My Business należy do marki Google, a więc jest to istotna wiedzę dla robotów indeksujących witryny.

W sieci istnieje mnóstwo katalogów firm w których warto dodawać takie wizytówki z linkiem.

Aby zatem być obecnymi w tym miejscu należy stworzyć wizytówkę, zoptymalizować ją, a następnie najlepiej regularnie pozycjonować. Powinniśmy również podać wszystkie spójnia dane NAP (Name Address Phone) wraz z linkiem do naszej strony internetowej.

Sprawdź również -   Pozycjonowanie stron WWW

Blogi i strony www

Do linkowania zewnętrznego naszej witryny internetowej możemy wykorzystywać również strony internetowe i blogi, które pozwalają na komentowanie. Plusem tego sposobu pozyskiwania backlinków jest duża ilość takich witryn w internecie o różnym rodzaju, tematyce czy atrybutach linków.

Aby działać w ten sposób, warto wynajdować strony tematyczne gdzie można pozostawić nasze linki. W ten sposób warto urozmaicać linkowanie zewnętrzne, aby pozyskiwać linki z jak najszerszego zakresu stron.

Social Media

Obowiązkowym wręcz miejscem linkowania naszej strony internetowej są media społecznościowe. Dla wyszukiwarki Google sygnały społecznościowe stanowią istotną informację o naszej stronie internetowej. Chcąc zatem kompleksowo linkować naszą stronę musimy pozyskiwać linki z różnorodnych najpopularniejszych serwisów społecznościowych takich jak np. Facebook.

Przede wszystkim, warto linki zamieszczać w dyskusjach oraz w towarzystwie tekstów o takiej samej tematyce w jakiej jest utrzymana nasza strona internetowa. Warto robić to również w jakościowy sposób, gdyż użytkownicy mediów społecznościowych są przeczuleni na punkcie spamowania i zamieszczania niechcianych treści.

Portale ogłoszeniowe

Pozyskanie linku ze strony internetowej która miesięcznie posiada miliony odsłon to z pewnością jedno ze zwycięstw pozycjonowania naszej strony internetowej. Jest ono tym większe gdyż link takie możemy pozyskać za darmo. Jest to jedna z najciekawszych opcji, którą możemy wykorzystywać do linkowania naszej stronie internetowej.

W sieci istnieje nawet kilkadziesiąt takich portali i są to dużo rozpoznawalne serwisy internetowe o bardzo dobrych statystykach. Przeprowadzając odpowiednio zorganizowaną akcję linkowania możemy w ten sposób pozyskiwać duże ilości wartościowych linków z popularnych witryn.

Tworząc linki z portali ogłoszeniowych, warto obrać pewien system lub strategię, aby nie dodawać ich w chaotyczny sposób. Powinniśmy robić to regularnie oraz rzetelnie zamieszczając ogłoszenia z odpowiednimi linkami zwrotnymi.

Ciekawostka: Zamieszczając linki zwrotne naszej witryny w procesie pozycjonowania strony internetowej uzyskujemy nie tylko wymierne korzyści w postaci uzyskania backlinku, ale też zwiększamy zasięg i rozpoznawalność naszej firmy, a także pozyskujemy ruch internetowy na naszą stronę WWW. Dzięki temu możemy w ten sposób podnosić statystyki naszej strony internetowej oraz zwiększać jej pozycję w wyszukiwarce Google.

Sprawdź również -   Kompletny przewodnik po znalezieniu najlepszego rejestratora domen dla Ciebie i Twojej firmy

Strony uczelni

Jednym z najbardziej wymyślnych sposobów pozyskiwania linków z siecią jest umieszczanie ich na stronach uczelni. Rozwiązanie do przede wszystkim jest interesujące, gdyż witryny takie mają przeważnie doskonałe statystyki, duży ruch i mogą dać wiele profitów w naszej witrynie podczas połączenia odnośnikiem. W sieci istnieje wiele witryn tego typu, a do linkowania, warto wybierać te, które związane są z branżą w której działamy.

Jak zatem dodać darmowe link na dużej, tematycznej i renomowanej stronie internetowej? Przeważnie uczelnie oferują zakładki z zatrudnieniem i pracą dla studentów. Informują one o praktykach czy projektach uruchamianych przez zewnętrzne firmy.

Możemy w takiej opcji zamieszczać ogłoszenia – nawet moderowane z chęcią współpracy z młodymi osobami. Nie zachęcamy, aby manipulować takimi ogłoszeniami, ale jeśli rzeczywiście poszukujemy młodych zdolnych osób do naszych szeregów, warto wykorzystać taką sytuację i zamieścić kilka ogłoszeń z linkami do naszej strony internetowej na witrynach uczelni.

Linki z Wikipedii

Każdy właściciel strony internetowej chciałby pozyskać link lub linki zwrotne z topowych globalnie serwisów internetowych. W praktyce przeważnie nigdy nie udaje nam się takie zadanie gdyż często jest to po prostu niemożliwe lub koszt takiego przedsięwzięcia byłby bajoński. Bardzo sprytnym wydaje się pozyskanie takich linków – nawet wielu z największej elektronicznej encyklopedii.

Link możemy pozyskać dzięki charakterystyce tego serwisu internetowego. To właśnie użytkownicy i internauci tworzą tę encyklopedię samodzielnie dodając informacje na konkretne hasła i tematy. Jeśli chcemy pozyskać link z Wikipedii powinniśmy znaleźć interesujący pokrewny temat z naszą branżą, a także stworzyć wartościowy wpis dodając w nim link do naszej strony internetowej.

Choć będzie on sprawdzany przez moderatorów, jeśli będzie rzeczowy i wartościowe, a także zgodny z prawdą zostanie zapewne zaakceptowany. Linki możemy pozyskiwać np. ze stopek w postaci zdefiniowania źródła jako naszej strony internetowej.

Pozyskanie linku zwrotnego do naszej strony internetowej z Wikipedii jest bardzo korzystne nawet pomimo tego, iż linki te mają atrybut nofollow. Choć nie będą bezpośrednio dawały one mocy pozycjonującej zdecydowanie warto posiadać takie linki zwrotne. Przede wszystkim zwiększają one wiarygodność witryny, a także urozmaicają profil linkowania. Dodatkowo wyszukiwarka Google uwielbia, a wręcz faworyzuje encyklopedię Wikipedia a więc zyskamy w oczach Google i to niemało.

Sprawdź również -   SEO w WordPressie

Jak zamieszczać linki zwrotne w Internecie?

Jeśli wiemy już, gdzie w internecie zamieszczać linki do naszej strony internetowej powinniśmy odpowiedzieć również sobie na pytanie w jaki sposób to robić. Przede wszystkim powinniśmy robić to w rozważny oraz przemyślany sposób, aby nie wykonywać linkowania chaotycznie.

Należy również zadbać o odpowiedni stosunek atrybutów dofollow i nofollow, gdyż zwiększa to wiarygodności linkowania naszej strony internetowej – jak przyznają sami pracownicy Google. Linki powinniśmy pozyskiwać z jak najszerszej ilości witryn o różnym typie tak, aby prowadziły one do naszej witryny z mediów społecznościowych, blogów czy serwisów i for. Głównie powinniśmy dodawać linki na stronach tematycznych o takiej samej tematyce jakiej jest nasza strona internetowa.

Ważną kwestią linkowania jest również sama techniczna strona zamieszczania linków zwrotnych. Przede wszystkim powinny pojawiać się one w towarzystwie unikalnego tekstu.

Powinny być dodawane również w nieregularny oraz systematycznym sposób. Wyszukiwarka Google posiada wiele narzędzi do rozpoznawania prób manipulacji, a więc dodawanie dużych partii linków w konkretnych odstępach czasowych z pewnością nie będzie dobrym pomysłem. Ważną podpowiedzią jest również pozyskiwanie linków zwrotnych do naszej strony internetowej jedynie z jakościowych witryn. Obecnie jeden wartościowy i jakościowy link zwrotny jest dużo więcej warty aniżeli wiele linków z bezwartościowych, obumarłych i niskojakościowych witryn np. for.

Linki zwrotne do naszej witryny internetowej możemy również zamieszczać na dwa sposoby. Możemy robić to zarówno samodzielnie jak i zlecać to zadanie agencjom marketingowym. O ile posiadamy budżety na takie działania, warto wykorzystywać szczególnie drugą opcję lub publikować linki na dwa sposoby. Powinniśmy jednak wybierać jedynie renomowane i sprawdzone agencje marketingowe, które wykonają linkowanie poprawnie i nie zaszkodzą naszej stronie internetowej.