Kompletny przewodnik po korzystaniu z WordPressa i dlaczego warto go rozważyć w swoim blogu

Wprowadzenie: Co to jest WordPress.ORG?

słowa kluczowe: pomoc wordpress, tutorial wordpress, obsługa wordpress

WordPress to darmowy i otwarty system zarządzania treścią (CMS) oparty na PHP i MySQL. WordPress jest używany jako podstawa ponad jednej czwartej wszystkich witryn internetowych, w tym zarówno blogów osobistych, jak i dużych witryn korporacyjnych, takich jak Netflix.

Oprogramowanie jest wydawane na licencji GNU General Public License. Pierwsza wersja została wydana w 2003 roku i początkowo nosiła nazwę b2/cafelog. Ta nowa koncepcja wkrótce stanowiła znaczący przełom dla wszystkich, którzy chcieli mieć możliwość publikowania własnego bloga bez konieczności posiadania technicznej wiedzy z zakresu HTML lub umiejętności programowania.

Dlaczego warto wybrać WordPress.ORG jako blog?

słowa kluczowe: wordpress vs joomla, czym jest wordpress.com, darmowe oprogramowanie do projektowania stron internetowych

WordPress to darmowy kreator witryn typu open source, który ma ponad 73 miliony witryn w Internecie. WordPress jest używany przez blogerów, organizacje non-profit, małe firmy i duże korporacje.

Jest to popularny wybór twórców stron internetowych ze względu na łatwość obsługi i elastyczność w dostosowywaniu projektu. Oprócz tego WordPress oferuje bezpłatne motywy i wtyczki, dzięki którym Twoja witryna będzie interaktywna z wieloma funkcjami.

WordPress został stworzony w 2003 roku przez programistę Matta Mullenwega jako projekt open-source z naciskiem na prostotę i niezawodność tworzenia, uruchamiania, hostingu i utrzymywania stron internetowych.

WordPress Przydatne Linki

  • https://wordpress.org/ – oficjalna strona projektu wordpress.org
  • https://pl.wordpress.org/ – polska stron projektu wordpress.org
  • https://wordpress.org/support/ – dokumentacja wordpress
  • https://wordpress.org/support/forums/ – oficjalne forum wordpress
WordPress