Ogrzewanie na podczerwień – innowacyjne rozwiązanie w Twoim domu

Świat się zmienia, technologia brnie na przód, a z każdym kolejnym dniem niestety cierpi na tym również przyroda. Na szczęście jednak coraz więcej produktów zostaje tworzonych z myślą o tym, by chronić otaczające nas środowisko. Bycie eko stało się czymś więcej niż chwilowym trendem, który po kilku miesiącach odszedł w zapomnienie. Okazuje się, że również i Polacy zaczęli przykładać do tego coraz większą wagę. Dobrym tego przykładem jest ogrzewanie na podczerwień, które coraz częściej gości w polskich domach. Jak się jednak okazuje, jest ono nie tylko ekologiczne, ale także i bardziej wydajne niż tradycyjne metody dogrzewania pomieszczeń. Przeczytaj artykuł i poznaj zalety tego innowacyjnego rozwiązania!

Ogrzewanie na podczerwień – sposób działania

Mimo coraz większej popularności wiele osób w dalszym ciągu nie wie, na jakiej zasadzie opiera się działanie tej technologii. Część ludzi również niesłusznie ocenia ogrzewanie tą metodą jako coś szkodliwego dla zdrowia. Nic jednak bardziej mylnego. Okazuje się bowiem, że ogrzewanie na podczerwień działa na ludzi i przedmioty – tak samo, jak słońce! Działanie obydwu z nich opiera się bowiem na tych samych prawach fizyki. Panele na podczerwień, podobnie jak słońce emitują bowiem fale elektromagnetyczne, które sprawiają, że znajdujące się w zasięgu ich promieniowania przedmioty i żywe organizmy, zaczynają odczuwać ciepło.

Panele na podczerwień a tradycyjne grzejniki

W przeciwieństwie do ogrzewania centralnego, panele na podczerwień nie ogrzewają powietrza, a znajdujące się w pomieszczeniu przedmioty oraz osoby. Emitowane przez nie promieniowanie rozchodzi się równomiernie w całym pomieszczeniu, a tym samym chroni nas przed utratą ciepła, na przykład na skutek wietrzenia mieszkania. Tradycyjne ogrzewanie wpływa na temperaturę powietrza, które z kolei im jest cieplejsze, tym bliżej sufitu się unosi. W praktyce oznacza to, że zimne masy powietrza skumulują się przy samej podłodze. Ogrzewanie na podczerwień ogrzewa zarówno przedmioty, osoby, ściany, jak i podłogi. Dlatego zostało ono uznane za bardziej wydajne. 

Dlaczego warto inwestować w ogrzewanie na podczerwień?

Tego typu ogrzewanie ma wiele zalet. Do najważniejszych należą:

  • Brak spalin i zanieczyszczeń – w przeciwieństwie do ogrzewania centralnego;
  • Wyższa (nawet o 3 oC) odczuwalna temperatura – niż ta wskazywana na termometrze;
  • Ułatwienie dla alergików – całkowity brak ruchów powietrza, które powodują przemieszczenie się drobinek kurzu;
  • Ogrzewanie ścian – brak ryzyka gromadzenia się pleśni i grzybów;
  • Poprawa krążenia krwi oraz lepsze samopoczucie;
  • Łatwy montaż możliwy w wielu miejscach – na ścianie, suficie itp.;
  • Nowoczesny i elegancki design;
  • Możliwość sterowania pilotem, smartfonem, Wi-Fi itp.

Panele na podczerwień stanowią elegancki element wystroju wnętrz. Dzięki nim można raz na zawsze pożegnać się z dużymi, nieelegancko wyglądającymi grzejnikami zamontowanymi na ścianie. Panele mogą zostać zaaranżowane na wiele różnych sposobów. Mogą np. imitować lustro lub rodzinną fotografię.

Gdzie można znaleźć tanie panele na podczerwień?

Na rynku nie brakuje wielu dostawców, którzy kuszą bogatą ofertą i atrakcyjnymi cenami. Trzeba jednak pamiętać, że tego rodzaju sprzęt należy kupować u sprawdzonych sprzedawców, którzy cieszą się dobrą renomą. Godnym polecenia miejscem jest sklep internetowy ekopodczerwien.pl, który oferuje różnorodne panele w przystępnych cenach. Są to wysokiej jakości urządzenia, które w dodatku zostały objęte również i gwarancją.